А задумувалися ви коли-небудь, чи відчуває себе безпечно в школі ваша дитина? Чи не зазнає вона знущань від інших? Чи відчуває вона себе захищеною, перебуваючи разом з подібними собі? Згідно з дослідженнями, з булінгом стикалися 89% українських школярів.
Булінг – це цькування, постійне і тривале. Останнім часом таке цькування у школах почало набувати все жорстокішої форми, і в першу чергу від цього страждають діти з особливими потребами, які у шкільних колах називаються групою «не таких».
В Україні стартував проект «Безпечна школа», до якого може долучитися кожен із нас. Завданням проекту є спроба захистити дітей від шкільного та кібер-булінгу.
Булінг – це нове слово й нова проблема, що набула великих масштабів не тільки в Україні, але й у цілому світі. Саме в рамках реалізації цього проекту в Україну завітав всесвітньо відомий мотиваційний тренер Нік Вуйчич, який не з чуток знає, що таке булінг, адже він боровся з ним все своє життя, і боротьба його триває.
Нік Вуйчич – це відома людина, родом з Австралії, він народився без рук і ніг та був першою дитиною з особливими потребами, яка навчалась у звичайній школі разом зі здоровими дітками. Саме він навчає підлітків у цілому світі поважати один одного та не ображати інших.
Нік Вуйчич – це людина з великим серцем. Саме таким він показав себе перед українцями. На запитання, чому він погодився знову приїхати в Україну, він відповів: «Я люблю цю країну і її мешканців за їхнє бажання змінитися та стати кращими».
Тож давайте допоможемо Ніку у його нелегкій праці. Давайте щоденно, щомиті змінюватися та ставати кращими. Школа – це місце, де має розкритися талант кожної дитини, тому необхідно допомогти нам, школярам, розвинути самоповагу і впевненість у собі за рахунок власних успіхів та досягнень, а не через приниження інших.
Для себе, після зустрічі з Ніком, я зробив висновок, що всі мають право на повагу й допомогу, і не важливо, відрізняється він від тебе чи ні, потрібно завжди залишатися собою та прийняти себе таким, яким ти є!
Зауважу, що проект «Безпечна школа» триватиме впродовж року та охопить всю Україну. І кожен із нас має змогу долучитися до нього, просто поборовши булінг у своєму класі, у своїй школі та між своїми друзями.
Не будьмо байдужими.
Немає коментарів:
Дописати коментар